A MAGUS Lum V500 fluoreszcens fordított mikroszkópot legfeljebb 55 mm magas és legfeljebb 1,2 mm fenékvastagságú laboratóriumi edényekben lévő minták megfigyelésére tervezték. A megvilágító állvány megdöntése esetén nagyobb, akár 165 mm-es laboratóriumi edények használata is lehetséges. A minták megfigyelhetők visszavert fényben (fluoreszcens mikroszkópos technika) és áteső fényben (világos látóterű és fáziskontrasztos mikroszkóp technika). A mikroszkóp alkalmazásának fő területei: orvostudomány, gyógyszerészet, biokémia, járványtan stb.
Digitális kamera
A MAGUS CHD40 egy olyan digitális HDMI-kamera, amely három videointerfésszel, valamint a monitor felbontásától függően a 4K és Full HD közötti automatikus váltási funkcióval rendelkezik.
A kamera 8 megapixeles érzékelője HDMI-n vagy USB 3.0-n keresztül csatlakoztatva valósághű, 4K felbontású (3840x2160 px) képeket készít. Wi-Fi-n keresztüli csatlakozás esetén Full HD (1920x1080 px) képminőség érhető el. A kamera HDMI-interfésszel közvetlenül TV-hez, monitorhoz vagy projektorhoz csatlakoztatható. Ebben a módban a kamera számítógép nélkül, önállóan működik. A HDMI-csatlakozó nagy és stabil átviteli sebességet biztosít a kameráról a külső képernyőre történő átvitel esetén. A kamerát Wi-Fi-n vagy USB 3.0-n keresztül csatlakoztathatja számítógéphez. A videó rögzítése 30 képkocka/másodperces sebességgel (fps) történik.
Maximális felbontás mellett a kép jól részletezett, a mozgó tárgyak hiba nélkül láthatók, a tárgyak mozgása pedig késleltetés nélkül jelenik meg.
Monitor
A MAGUS MCD40 monitor a MAGUS mikroszkóp vizualizációs rendszerének használatára szolgál. A monitor olyan kamerához csatlakozik, amely a mikroszkópra van szerelve, hogy valós idejű képeket jelenítsen meg. A MAGUS 4K HDMI kamerákat támogatja. A képernyő képátlója 13,3 hüvelyk. Az IPS mátrix nagy betekintési szögekkel rendelkező, fényes képeket biztosít. Ha ferde irányból nézi a kijelzőt, a színvisszaadás akkor sem torzul. A kijelzőt helyezheti összecsukható állványra, asztalra vagy polcra, vagy közvetlenül rögzítheti azt a kamerára vagy a mikroszkóp állványára.
Optikai elemek
A mikroszkóp trinokuláris fejrésszel és háromszemlencsés tubussal rendelkezik. A mikroszkópon oldalsó kamera csatlakozó található. Ez a kialakítás lehetővé teszi, hogy egyidejűleg digitális kamerát és monitort (nem tartozék) is felszereljen a mikroszkópra. A sugárnyaláb-felosztás a háromszemlencsés fejrészen 100/00 vagy 50/50, a vázon – 100/0 vagy 0/100. A szemlencsecsövek 180°-ban elforgathatók, így a felhasználó saját maga számára beállíthatja a szemtávolságot.
Az forgó tárgylencsefoglalat a tárgyasztal alatt csatlakozik az állványra. Hat szabad nyílással rendelkezik objektívek rögzítésére. Három fáziskontrasztos objektív, valamint három fluo- és világos látóterű objektív szerepel a csomagban. Nagy munkatávolságú sík akromatikus objektívek 1,2 mm fenékvastagságú laboratóriumi edényekhez.
Megvilágítás
Fényvisszaverő forrásként egy 100 W-os higanygőzlámpa szolgál. A jobb hőleadás és a hosszú üzemidő alatt a túlmelegedés kockázatának csökkentése érdekében lámpaházban foglal helyet. A lámpaház a hullámhosszok és csúcsértékek széles skálájával rendelkezik, amivel kényelmes a különböző fluoreszcens festékekkel való munka. Fluoreszcens szűrők: ultraibolya (UV), ibolya (V), kék (B) és zöld (G). A higanylámpa fényesen világít, jó láthatóságot biztosít és szükség esetén könnyen cserélhető.
Az áteső fényt 30 W-os halogén lámpa biztosítja. Fényesen világít, a fényspektruma meleg. Ezért az egyes objektívekkel való megfigyelés hatékony és kényelmes a szem számára. A mikroszkópon négynyílásos fáziskontrasztos kondenzor van: Az egyik a világos látótérhez használatos, a másik három pedig a 10x, 20x és 40x nagyítású fáziskontrasztos objektívekhez való. A fázisgyűrűk központosíthatók. A korong elforgatásával váltani lehet a világos látótér és a fáziskontraszt között. Kényelmes a kutatáshoz, mivel időt takarít meg a munka során.
A Köhler megvilágítási módszer az áteső és visszavert fény számára. Ezt a módszert alkalmazva tiszta, éles, nagy felbontású képet kaphatunk, artifaktumok és a szélek sötétedése nélkül.
Tárgyasztal és fókuszáló mechanizmus
A tárgyasztal rögzített, a laboratóriumi edénymozgatására szolgáló szerkezettel. A laboratóriumi edény vízszintesen két egymásra merőleges irányban mozgatható. Mozgása pontos és finom, a különböző méretű edények tárolására négy edénytartóval rendelkezik. A mikroszkóp fókusza durva és finom fókuszáló gombokkal állítható. A durvafókusz rögzítőgombbal rendelkezik, és állítható a feszültsége. A fókuszállító gombok koaxiálisan helyezkednek el a váz két oldalán.
A mikroszkóp főbb jellemzői:
A kamera főbb jellemzői:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555018225 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 38x61x82 cm |
| Szállítási súly | 28.75 kg |
| MAGUS Lum V500 fluoreszcens fordított mikroszkóp | |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris, digitális képernyő / PC monitor |
| Fejrész | Siedentopf, 180°-ban elfordítható |
| Nagyítás foka, x | 100 — 400 |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 40–500/600/800/1000 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 30 |
| Szemlencsék | 10х/22 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10x/22 mm, skálával, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Objektívek | végtelen síkú akromatikus objektív (∞): PLL 10x/0,25/4,3; PLL 20x/0,40/8,0; PLL 40x/0,60/3,5; fázis: PLL 10x/0,25/4,3 PHP2; PLL 20x/0,40/8,0 PHP2; PLL 40x/0,60/3,5 PHP2; parfokális távolság: 45 mm |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 6 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 4,3 (10х); 8,0 (20x); 3,5 (40x) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 227x208 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 77/134,5 |
| Tárgyasztal | fix kialakítású, Ø118 mm üveglemezzel és mechanikus szerelvénnyel; csészetartók: 86x129,5, Ø90 mm; 34x77,5 mm, Ø68,5 mm; 57x82 mm, Ø60 mm; 29x77,5 mm, Ø35 mm |
| Kondenzor | NA 0,6, munkatávolság: 55 mm; fáziskontrasztos torony; két rögzítőcsavarral |
| Diafragma | állítható rekesznyílású diafragma, állítható íriszmező-diafragma |
| Fókusz | koaxiális, durva (durvafókusz feszességállító és rögzítőgombbal), és finom (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén, fluoreszkáló |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | váltakozóáramú hálózat, 85–265 V, 50/60 Hz |
| Fényforrás típusa | visszaverődő fényű: higanygőzlámpa 100 W; áteső fényű: 12 V, 30 W halogénizzó |
| Fényszűrők | igen |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| Rendeltetés | fáziskontrasztos kondenzor (revolverfejes) szabad foglalattal és gyűrűs fázislemezekkel a 10x, 20x és 40x objektívekhez; központosító segédmikroszkóp |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Fluoreszcens modul | szűrők: ultraibolya (UV), lila (V), kék (B), zöld (G) |
| Fluoreszcens szűrő: szűrő típusa, gerjesztési hullámhossz/színválasztó tükör/emissziós hullámhossz | ultraibolya (UV), 320–380 nm/425 nm/435 nm; ibolya (V), 380–415 nm/455 nm/475 nm; kék (B), 450–490 nm/505 nm/515 nm; zöld (G), 495–555 nm/585 nm/595 nm |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | két helyen |
| Vizsgálati módszer | világos látótér, fáziskontrasztos mikroszkópia, fluoreszcencia |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Digitális kamera | |
| Érzékelő | Sony Exmor/Starvis CMOS |
| Színes/monokróm | színes |
| Megapixel | 8 |
| Maximális felbontás, képpont | 3840x2160 |
| Érzékelő mérete | 1/1,2'' (11,14x6,26 mm) |
| Képpont méret, μm | 2.9x2.9 |
| Interfész csatlakozások | Wi-Fi, HDMI 1,4, USB 3.0 |
| Memóriakártya | SD akár 32 GB tárhelyig |
| További berendezés csatlakoztatható | USB egér, pendrive (USB), Wi-Fi adapter (USB) |
| Fényérzékenység | 1028 mV 1/30 s |
| Jel/zaj arány | 0,13 mV 1/30 mp esetén |
| Expozíciós idő | 0,014 ms – 1000 ms |
| Videófelvétel | igen |
| Képkockasebesség, fps (milyen felbontás mellett) | 30–3840x2160 (HDMI) esetén, 30–1920x1080 (Wi-Fi) esetén, 30–3840x2160 (USB 3.0) esetén |
| Telepítés helye | háromszemlencsés tubus, szemlencse helyett szemlencsecső |
| Képformátum | *.jpg, *.tif |
| Videóformátum | *.h264/*.h265, *.mp4 |
| Színképtartomány, nm | 380—650 (beépített infravörös szűrő) |
| Zárszerkezet típusa | elektronikus zár (ERS) |
| Szoftver | HDMI: beépített; USB: MAGUS View |
| Rendszerkövetelmények | Windows 8/10/11 (32 vagy 64 bites), Mac OS X, Linux, 2,8 GHz-es Intel Core 2 vagy annál nagyobb teljesítményű processzor, legalább 4 GB RAM, USB 2.0 port, RJ45, CD-ROM, 19"-os vagy annál nagyobb kijelző |
| Rögzítés típusa | C-foglalat |
| Váz | CNC alumíniumötvözet |
| Kamera tápellátása | DC adapter 12 V, 1 A |
| Az AC (váltakozóáramú) adapter műszaki adatai | bemenet: AC (váltakozóáramú) feszültség 100–240 V, 50/60 Hz, kimenet: DC (egyenáramú) feszültség 12 V/1 A |
| A kamera üzemi hőmérséklet-tartománya, °C | -10 — 50 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 30 — 80 |
| Monitor | |
| Mátrix típusa | IPS |
| Kijelző átmérője, hüvelyk | 13.3 |
| Kijelző felbontása, px | 3840x2160 (4K) |
| Képarány | 16:9 |
| Fényerő, cd/m² | 400 |
| Megjelenített színek száma | 16,7 m |
| Kontraszt | 1000:1 |
| Vízszintes/függőleges látószög, ° | 178/178 |
| A látható képernyőterület mérete (SzxMa), mm | 295x165 |
| Pixelosztás (SzxMa), mm | 0,154x0,154 |
| Az optikai forrás frekvenciája, Hz | 60 |
| A mátrix háttérvilágítás típusa | LED |
| LED háttérvilágítás élettartama, h | 50000 |
| Interfész | HDMI |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -15 — 55 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 10 — 90 |
| Tápellátás | AC 110–220 V, DC 5–12 V/1 A (C típus) |
| Áramfogyasztás, W | 12 (max.) |