A MAGUS Metal 600 BD metallográfiai mikroszkópot a tárgyak visszavert fényben történő vizsgálatára tervezték, fénymezős, sötétmezős és polarizációs mikroszkópiás technikákkal. Ez a mikroszkóp fém- és félvezető minták, valamint egyéb sík és csiszolt, nagy fényvisszaverő képességű minták vizsgálatára szolgál. Áteresztett fényben áttetsző mintákat, például vékony filmeket és szűrőkön megrekedt részecskéket vizsgálhat. A mikroszkóp használható a kohászati és gépiparban, mérnöki és minőségellenőrző laboratóriumokban, valamint műszaki egyetemeken.
Optikai elemek
A háromszemlencsés fejrész a digitális kamera felszereléséhez alkalmas, háromszemlencsés tubussal rendelkezik. A sugárelosztó a fényt a kamerára irányítja, két pozíció áll rendelkezésre: 100:0 és 0:100. A fénysugár egészen az okulárokba vagy a háromlencsés tubusba megy. A dioptriaállító gyűrű a bal oldali okuláron található.
A mikroszkóp nagyítása alapkonfigurációban 50–400x. További objektívek és okulárok növelik a nagyítási tartományt. A mikroszkóp sík akromatikus objektíveket használ nagy munkatávolsággal a fénymezős és sötétmezős mikroszkópiás technikákhoz. A revolverfejben öt nyílás van objektívek felszereléséhez – négy objektív a termékkel szállítva, egy pedig opcionális. Az objektívekkel ellátott revolverfej a belső tér felé van tájolva – a felhasználó láthatja az optikai útvonalba behelyezett objektívet.
Megvilágítás
A megvilágítás meleg halogénlámpákat használ, amelyek még hosszú ideig tartó munkavégzés esetén sem fárasztják el a szemet. Az áteresztett fényű világítás teljesítménye 30 W, a visszavert fényű világításé pedig 50 W, ami kényelmes munkát biztosít a sötétmezős mikroszkópiával. A visszaverődő fényt használó megvilágítás rendszer a következőket tartalmazza: sötétmező készülék, polarizációs készülék, középre állítható mező- és apertúramembrán a Köhler-megvilágítási módszerhez, valamint színszűrők.
Tárgyasztal és fókuszáló mechanizmus
A minta a tárgyasztallal együtt mozog két tengely mentén. A vizsgált minta magassága nem haladhatja meg a 20 mm-t. Az áttetsző mintákkal való munkavégzéshez a tárgyasztal átlátszó üveglappal rendelkezik. A fókuszálás a mikroszkóp alsó részén mindkét oldalon található koaxiális durva és finom fókuszáló gombokkal állítható. Ez lehetővé teszi a megfigyelő számára, hogy kezét szabadon az asztalra helyezze, ahelyett, hogy a levegőben tartaná. A durva fókuszáló mechanizmus rögzítőgombbal rendelkezik a készülék jobb oldalán, valamint feszültségszabályozóval baloldalt.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555018294 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 35x30x75 cm |
| Szállítási súly | 14.5 kg |
| Típus | fény/optikai, metallográfiai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris |
| Fejrész | Siedentopf |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 50 — 400 |
| Nagyítási tartomány | 200x—800x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 50–1000/1250/1500/2000/2500 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 30 |
| Szemlencsék | 10х/22 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10x/22 mm, skálával, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Objektívek | végtelen sík akromatikus: PL H 5x/0,12 BD, PL H 10x/0,25 BD, PL H 20x/0,40 BD, PL H 40x/0,60 BD; parfokális távolság 45 mm (*opcionális: PL H 50x/0,70 BD, PL H 60x/0,70 BD, PL H 80x/0,80 BD, PL H 100x/0,85 BD (száraz)) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 9,7 (5x); 9,3 (10x); 7,2 (20x); 2,5 (50x); 3,0 (40x); 1,9 (60x); 0,80 (80x); 0,40 (100x) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 210x140 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal üveglappal |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | áteresztett fény: középre állítható és magasságban állítható Abbe-kondenzor, NA 1,25, állítható rekeszmembrán és lehajtható lencse, reteszelőcsavarokkal |
| Diafragma | áteresztett és visszavert fény: beépített rekesz- és meződiafragma |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (25 mm, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | visszavert fény: 12 V/50 W; áteresztett fény: 12 V/30 W |
| Fényszűrők | zöld, kék, sárga, matt |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| Kiegészítő | beépített analizátor és eltávolítható polarizáló, sötét látóterű eszköz |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | metallográfiai |
| Fényforrás elhelyezkedése | két helyen |
| Vizsgálati módszer | világos látótér, sötét látótér, polarizáció |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 11 |