A MAGUS Metal D600 LCD metallográfiai mikroszkópot átlátszatlan minták (fémek, ötvözetek, festékbevonatok, félvezető és egyéb anyagok) visszavert fényben történő vizsgálatára tervezték fénytér- és polarizációs mikroszkópiás technikákkal. Sík és polírozott mintákon vizsgálhatja a mikroszerkezeteket. Az átmenőfény-megvilágító lehetővé teszi a szűrőkön megrekedt részecskék és áttetsző anyagok (például vékonyrétegek) mikroszkóp alatti vizsgálatát is. A mikroszkóp alkalmas a geológusok, kohászok, mérnökök, régészek és más tudományterületek szakemberei által végzett kutatásokra és elemzésekre.
Digitális kamera
A MAGUS CHD20 digitális kamera 2 MP-es érzékelője 1920x1080 képpont felbontású valósághű Full HD képeket készít. A kamera a nagy fényérzékenységnek köszönhetően alkalmas a fluoreszcens világítással történő munkavégzésre. Az R, G, B elsődleges színmozaikszűrők segítségével alacsony sötétáram-szintet elérni és tiszta képet lehet kapni.
A kamera egy HDMI csatlakozón keresztül közvetlenül csatlakoztatható TV-hez, monitorhoz vagy projektorhoz. Ebben a módban a kamera számítógép nélkül, önállóan működik. A HDMI-csatlakozó nagy és stabil átviteli sebességet biztosít a kameráról a külső képernyőre történő átvitel esetén. Továbbá az USB 2.0 porton keresztül a kamera számítógéphez csatlakoztatható.
A videó a kimeneti csatlakozótól függően 60 képkocka/mp (fps) vagy 50 képkocka/mp sebességgel kerül rögzítésre.
A kamera nagy FPS számának (FPS = képkocka/mp) és nagy sávszélességű HDMI technológiájának köszönhetően a videók élénken jelennek meg, és a képkockák között nincsenek fagyások vagy akadások. Maximális felbontás mellett a kép jól részletezett, a mozgó tárgyak hiba nélkül láthatók, a tárgyak mozgása pedig késleltetés nélkül jelenik meg.
Monitor
A MAGUS MCD monitorok a MAGUS CHD kamerákkal kombinálva teljes képalkotó rendszert bztosítanak a MAGUS mikroszkópokhoz.
A kamera a HDMI interfészen keresztül csatlakozik. A monitor valós idejű képet jelenít meg. Annak IPS LCD kijelzője széles látószöget, nagy fényerőt és jó kontrasztot biztosít. A kép nem torzul, akkor sem, ha nagy szögből nézzük a képernyőt. A képernyő mérete 13,3''.
A monitor vízszintes felületre összecsukható állvány segítségével telepíthető, ill. közvetlenül a kamerára vagy állványra rögzíthető.
Optikai elemek
A háromszemes fejrész egy háromszemes tubussal van felszerelve a kamera felszereléséhez (nem tartozék). A fénysugár két pozícióban osztható: 100:0 vagy 0:100 arányban, ami azt jelenti, hogy a fénysugarat vagy a digitális kamerára, vagy az okulártubusra irányíthatja. A háromszemlencsés fejrész 30°-os dőlésszögű, ami kényelmes a hosszú megfigyelésekhez. A bal oldali tubuson dioptriaállító gyűrű található.
A mikroszkóp nagyítása az alapkonfigurációban a 50x és 600x érték között mozog. A felső nagyítási határ növeléséhez további okulárokat szerelhet fel. A forgó orrtámasz a belső rész felé néz. Egyszerre öt objektív szerelhető fel – ezek közül négyet a készlet tartalmaz, egy nyílás pedig egy további objektív felszereléséhez szabad. A mikroszkóp sík akromatikus objektíveket használ, amelyek nagy munkatávolsággal rendelkeznek, és alkalmasak fénytéri mikroszkópiához.
Megvilágítás
A mikroszkóp átmenő és visszavert fényű megvilágítási rendszerrel van felszerelve. Mindkettő 30 W-os, állítható fényerejű halogén izzókat használ, amelyek váltóáramú tápegységről kapnak áramot. A halogén izzók olyan színhőmérsékletű fényt bocsátanak ki, amely lehetővé teszi a kényelmes munkavégzést.
A mikroszkóp polarizációs eszközökkel van felszerelve a visszavert fény megfigyeléséhez: beépített analizátor és kivehető polarizátor. Az apertúra- és a mező diafragma lehetővé teszi a Köhler-világítás beállítását, és a készletben színszűrők is találhatók. A rekeszek és a visszavert fényforrás központosítható.
Az áteresztett fény megvilágítás hagyományos Abbe-kondenzort használ, amelynek pozíciója kétféleképpen állítható: középre állítva és magasságban állítható. Ezt kiegészíti egy felhajtható lencse az alacsony nagyítású objektívekkel való használathoz. Apertúra- és mezőátlóval rendelkezik, azaz a Köhler-féle megvilágítási módszert használhatja.
Tárgyasztal és fókuszáló mechanizmus
A tárgyasztalra helyezhető minta maximális magassága 20 mm. A minta mozgatása a tárgyasztal két tengely mentén történő mozgatásával történik. A készüléket egy üveglap egészíti ki, amely átlátszatlan mintákkal való munkához használható.
A fókusz beállítására durva és finom fókuszáló mechanizmusok szolgálnak. A fókuszálás egyenletes és pontos. A durvafókusz rögzítőgombbal rendelkezik, és állítható a feszültsége. A fókuszáló gombok mindkét oldalon koaxiálisan helyezkednek el, így munka közben nem kell a kezét a levegőben tartania, hanem az asztalra helyezheti.
A mikroszkóp főbb jellemzői:
A kamera főbb jellemzői:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555018287 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 35x30x75 cm |
| Szállítási súly | 17.25 kg |
| MAGUS Metal 600 metallográfiai mikroszkóp | |
| Típus | fény/optikai, digitális, metallográfiai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris, digitális képernyő / PC monitor |
| Fejrész | Siedentopf |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 50 — 600 |
| Nagyítási tartomány | 200x—800x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 50–1000/1250/1500/2000/2500 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 30 |
| Szemlencsék | 10х/22 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10x/22 mm, skálával, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Objektívek | végtelen sík akromatikus: PL H 5x/0,12, PL H 10x/0,25, PL H 40x/0,60, PL H 60x/0,70; parfokális távolság 45 mm (*opcionális: PL H 20x/0,40, PL H 50x/0,70, PL H 80x/0,80, PL H 100x/0,85 (száraz)) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 26,1 (5x); 20,2 (10x); 3,98 (40x); 2,08 (60x); 8,80 (20x); 3,68 (50x); 1,25 (80x); 0,40 (100x) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 210x140 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal üveglappal |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | áteresztett fény: középre állítható és magasságban állítható Abbe-kondenzor, NA 1,25, állítható rekeszmembrán és lehajtható lencse, reteszelőcsavarokkal |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (25 mm, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | visszavert és áteső fény: 12 V/30 W |
| Fényszűrők | zöld, kék, sárga, matt |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| Kiegészítő | beépített analizátor és eltávolítható polarizáló |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | metallográfiai |
| Fényforrás elhelyezkedése | két helyen |
| Vizsgálati módszer | világos látótér, polarizáció |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 11 |
| Digitális kamera | |
| Érzékelő | Sony Exmor/Starvis CMOS |
| Színes/monokróm | színes |
| Megapixel | 2 |
| Maximális felbontás, képpont | 1920x1080 |
| Érzékelő mérete | 1/2" (7,2x4,05 mm) |
| Képpont méret, μm | 3.75x3.75 |
| Interfész csatlakozások | USB 2.0, HDMI 1,4 |
| Memóriakártya | SD akár 32 GB tárhelyig |
| További berendezés csatlakoztatható | USB egér, pendrive (USB) |
| Fényérzékenység | 1175 mV 1/30 s |
| Jel/zaj arány | 0,15 mV 1/30 mp-nél |
| Expozíciós idő | 0,04 ms – 1000 ms |
| Videófelvétel | igen |
| Képkockasebesség, fps (milyen felbontás mellett) | 60–1920x1080 (HDMI) esetén, 50–1920x1080 (USB) esetén |
| Telepítés helye | háromszemlencsés tubus, szemlencse helyett szemlencsecső |
| Képformátum | *.jpg, *.tif |
| Videóformátum | *.h264/*.h265, *.mp4 |
| Színképtartomány, nm | 380—650 (beépített infravörös szűrő) |
| Zárszerkezet típusa | elektronikus zár (ERS) |
| Szoftver | HDMI: beépített; USB: MAGUS View |
| Rendszerkövetelmények | Windows 8/10/11 (32 vagy 64 bites), Mac OS X, Linux, 2,8 GHz-es Intel Core 2 vagy annál nagyobb teljesítményű processzor, legalább 4 GB RAM, USB 2.0 port, RJ45, CD-ROM, 19"-os vagy annál nagyobb kijelző |
| Rögzítés típusa | C-foglalat |
| Váz | CNC alumíniumötvözet |
| Kamera tápellátása | DC adapter 12 V, 1 A |
| Az egyenáramú tápadapter műszaki adatai | bemenet: AC (váltakozóáramú) feszültség 100–240 V, 50/60 Hz, kimenet: DC (egyenáramú) feszültség 12 V/1 A |
| A kamera üzemi hőmérséklet-tartománya, °C | -10 — 50 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 30 — 80 |
| Monitor | |
| Mátrix típusa | IPS |
| Kijelző átmérője, hüvelyk | 13.3 |
| Kijelző felbontása, px | 1920x1080 (Full HD) |
| Képarány | 16:9 |
| Fényerő, cd/m² | 400 |
| Megjelenített színek száma | 16,7 m |
| Kontraszt | 1000:1 |
| Vízszintes/függőleges látószög, ° | 178/178 |
| A látható képernyőterület mérete (SzxMa), mm | 295x165 |
| Pixelosztás (SzxMa), mm | 0,154x0,154 |
| Az optikai forrás frekvenciája, Hz | 60 |
| A mátrix háttérvilágítás típusa | LED |
| LED háttérvilágítás élettartama, h | 50000 |
| Interfész | HDMI |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -15 — 55 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 10 — 90 |
| Tápellátás | AC 110–220 V, DC 5–12 V/1 A (C típus) |
| Áramfogyasztás, W | 12 (max.) |