A mikroszkópot fémek, ötvözetek, félvezető anyagok és egyéb nem átlátszó minták mikroszerkezetének tanulmányozására tervezték.
A mikroszkóp visszaverődő fényben az alábbi három kontraszttechnikát alkalmazza: a világos látóteres, az egyszerű polarizációs és a differenciál-interferencia kontrasztos technikát.A fordított mikroszkóp kialakítása nem korlátozza a vizsgált minta méretét; kizárólag súlykorlát van, ami 2 kg-ig terjed. A mintát speciális preparálás után kell a felülettel lefelé a tárgyasztalra helyezni.
A világos látóteres módszer autentikus nagyított képet ad a tárgyról. Az egyszerű polarizáció a fémfelületek tükröződését eltávolítja, a polimereket és más idegen elemeket kiemeli. A differenciál-interferencia kontraszt kiszínezi egy objektum magasságkülönbségét, és ezáltal feltárja az adott minta topográfiáját. A tanulmányozott objektum kidomborodva jelenik meg.
A háromszemlencsés tubus és az oldalsó kamera csatlakozó lehetőséget ad a monitor és a kamera egyidejű csatlakoztatására.
A mikroszkóp különböző területeken (kohászat, gépipar, repülőgépipar, nukleáris és energiaipar), valamint kutatólaboratóriumokban és műszaki egyetemeken használható.
Mikroszkóp fejrész
Tubus hossza – végtelen (∞). A mikroszkóp összeszerelésekor a felhasználó 180°-ban elforgathatja a szemlencsecsöveket és beállíthatja a szemtávolságot. A fej háromszemlencsés.
A monitor a háromszemlencsés fej háromszemlencsés tubusába, a digitális kamera pedig az oldalsó kamera csatlakozóra kerül. A fénysugár a háromszemlencsés fejrészen 50/50 (a tubus nyitott) vagy 100/0 (a tubus zárt), a vázon 100/0 vagy 0/100 arányban oszlik meg.
Revolverfej
Az 5 objektíves forgó tárgylencsefoglalat a tárgyasztal alatt csatlakozik az állványra.
A revolverfejen speciális DIC csúszónyílás található, amely a differenciál-interferencia kontrasztos módszerrel történő munkavégzéshez használatos 5x, 10x és 20x objektívekkel.
Objektívek
Világos látóteres, DIC módszerű, egyszerű polarizációs technikához tervezett nagy munkatávolságú sík akromatikus objektívek.
Sötét látóterű mikroszkóp technikához válassza a Magus Metal V700 BD-t.
Fókuszáló mechanizmus
A koaxiális durva- és finomélesség-állító gombok a mikroszkóp alján, kétoldalon találhatók. A felhasználó az asztalra helyezheti a kezét, és megfigyelés közben nyugodt pózt vehet fel. A fókusz gördülékenyen és erőfeszítés nélkül beállítható.
A jobb oldalon található a durva fókuszáló gomb, a minta cseréje utáni gyors beállításhoz. A bal oldalon van a fókuszálás feszességét állító gyűrű.
Mechanikus tárgyasztal
A tárgy mozgatása az asztal két tengely mentén történő mozgatásával történik. A tárgyasztal közepén egy kerek forgatható tárgyasztallap található, a megfelelő átmérőjű (10 mm, 20 mm vagy 30 mm) lyukkal. A tárgyat a mintatartó hivatott a helyén tartani.
A lámpaház 50 W-os halogén izzónak ad helyet. Kellően fényes a világos látóteres, a polarizált fénymikroszkópiához és DIC mikroszkópiához használt 4x–100x nagyítású objektívekkel történő megfigyeléshez. A halogén izzó olyan színhőmérsékletű fényt bocsát ki, amely lehetővé teszi a kényelmes munkavégzést.
Visszaverődő fényt használó megvilágítás
A világítási rendszer lehetővé teszi a Köhler-világítás beállítását. A tárgyoldali fényrekesz és az apertúra rekesz gyárilag előre központosított, további központosításra nincs szükség. Szükség esetén a rekeszek központosító csavarokkal állíthatók. A fényforrás három tengely mentén központosított.
Az eltávolítható analizátor és polarizátor a polarizációs mikroszkóp technikához szükséges. A polarizátor 0–360°-ban forog, de az analizátor nem forog.
A DIC prizma-tárgylemezt akkor kell használni, ha Ön 5x, 10x és 20x objektívekkel, valamint differenciál-interferencia kontrasztos módszerrel dolgozik.
Egy sor szűrő segíthet beállítani a színvisszaadást.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555021300 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 35x68x49 cm |
| Szállítási súly | 15.96 kg |
| Típus | fény/optikai, metallográfiai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris |
| Fejrész | Siedentopf, 180°-ban elfordítható |
| Fej dőlésszöge | 45° |
| Nagyítás foka, x | 50 — 500 |
| Nagyítási tartomány | 200x—800x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 50–1000/1250/1500/2000/2500 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 30 |
| Szemlencsék | 10х/22 mm, szemtávolság: 10 mm; 10х/22 mm skálával (*opcionális: 10x/22 mm, hajszálkerettel, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Objektívek | végtelen síkú akromatikus: PL H 5x/0,12, PL H 10x/0,25, PL H 20x/0,40, PL H 50x/0,70; parfokális távolság: 45 mm (*opcionális: PL H 40x/0,60, PL H 60x/0,70, PL H 80x/0,80, PL H 100x/0,85 (száraz)) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 darab objektívhez, DIC horonnyal |
| Munkatávolság, mm | 26,1 (5x); 20,2 (10x); 3,98 (40x); 2,08 (60x); 8,80 (20x); 3,68 (50x); 1,25 (80x); 0,40 (100x) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 242x200 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 30/30 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus, kerek forgó tárgyasztal lemez, átmérője Ø130 mm, furatok mérete Ø10 mm, Ø20 mm és Ø30 mm |
| Diafragma | beépített (apertúra és tárgyoldali) |
| Fókusz | koaxiális, durva (durvafókusz feszességállító és rögzítőgombbal), és finom (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz |
| Fényforrás típusa | 12 V/50 W halogén izzó, G6 |
| Fényszűrők | zöld, kék, matt, sárga |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| Kiegészítő | kivehető analizátor és kivehető polarizátor, DIC tárgylemez 5x, 10x és 20x nagyítási értékű objektívhez |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | metallográfiai |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér, polarizáció, DIC |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |